Doğru bir balayı planı nasıl yapılmalıdır?

Doğru bir balayı planı nasıl yapılmalıdır?
Düğün için stresli geçen günler, uzun ve yorucu hazırlıklar, düğün gecesi sarf edilen enerji derken çiftlerin düğün sonrası hem dinlenmek, hem de evliliklerini kutlamak için balayına çıkmaları adettendir. Ancak balayı için günler öncesinden plan yapmakta fayda var. Düğün hazırlıkları sırasında kendinizi motive etmek adına keyifli bir balayı planı oluşturmanızı öneririz. Peki balayı planı nasıl yapılmalıdır? İşte sizlere mükemmel bir balayı planı için izlemeniz gereken adımlar;

1. Planınızı Erken Yapın
Balayı için rezervasyonunuzu düğün gününüzden en az altı ay önce yaptırmanızda fayda var. Bu sayede hem erken rezervasyon kampanyalarından faydalanabilir, hem de düğün gününüzde kendinizi istemediğiniz bir otelde bulmaktan kurtulabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon sayesinde indirimlerden de faydalanabilirsiniz. 

2
. Birlikte Karar Verin
Balayına çıkmadan önce gideceğiniz yer, yiyeceğiniz yemekler ve katılacağınız aktiviteler için birlikte karar verin. Bu sayede balayınızda sorun yaşamak yerine eğlenceli günler geçirebilirsiniz.

3. Vize ve Pasaport İşlemlerinizi Tamamlayın

Eğer balayı için yurt dışında keyifli bir seyahat düşünüyorsanız vize ve pasaport tarihinizi iyi ayarlamalı, yorucu işlemler için geç kalmamalısınız. Ayrıca son gün eksik belgeler nedeniyle balayınızın mahvolmasını istemiyorsanız işlemlerinizi tamamladığınızı da kontrol etmenizi öneririz.

4. Bütçenizi Belirleyin
Balayınızda aklınıza gelebilecek her türlü keyifli ve dinlendirici aktiviteyi gerçekleştirmek isteyeceksiniz. Ancak plansız bir balayı bütçenizde sıkıntılara neden olabilir. Bu nedenle önceden balayı için belirli bir bütçe ayırarak bu bütçeye bağlı kalmanızda fayda var.

5. Gideceğiniz Yeri Araştırın
Gideceğiniz yer özellikle yurt dışı ise mevsimini ve para birimini araştırarak hazırlıklı olun. Ayrıca gezebileceğiniz yerler ve ulaşım yollarını da önceden araştırmak faydalı olacaktır.

6. Uçak Biletinizi ve Chech In İşlemlerinizi Tamamlayın

Uçak biletinizi ve chech in işlemlerinizi önceden yaptırmanızda fayda var. Ayrıca biletinizi kontrol ederek gün ve tarihinin doğruluğundan emin olun. Bazen tarihlerde karışıklık oluşabiliyor. Bu da balayı planınızın bozulmasına yol açabilir.

7.
Rezervasyon Detaylarına Dikkat Edin
Balayı planı nasıl yapılmalıdır sorusunun en önemli cevabı rezervasyondur. Rezervasyon yaptırırken mutlaka balayı çifti olduğunuzu vurgulayın. Bu sayede size özel manzaralı ve şık bir oda hazırlayacaklardır.

Benzer Konular

Kullanıcı Yorumları
Vitrin Mekan Alanıı

Sultan Kasr-ı Konferans ve Seminer Toplantı SalonlarıSultan Kasr-ı Konferans ve Seminer Toplantı SalonlarıAmelda Düğün SalonlarıAmelda Düğün SalonlarıKurabiye Ustası ve HediyeliklerKurabiye Ustası ve HediyeliklerSUGAR BEACH CLUBSUGAR BEACH CLUBBeanodavetBeanodavetK&C  ORGANİZASYONK&C ORGANİZASYONK&C  ORGANİZASYONK&C ORGANİZASYONKIŞ KAMPANYASIKIŞ KAMPANYASI%10 indirim ve süprizler.....%10 indirim ve süprizler.....Gümüş ElitteGümüş Elitte


Hide

Şifremi Unuttum?

Kurumsal Üyelik Bireysel Üyelik

Gizle

Gizle

Şifrenizi mi unuttunuz?

Giriş Sayfasına Dön

temple run 2 game