Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Düğün öncesi hazırlıkların en başında düğün davetiyesi gelir sanırım. Düğünün ilk habercisi şekilde adlandırabileceğimiz düğün davetiyesi için ön fikriniz varsa işiniz pratik, fakat henüz bu konu için hiç düşünmediyseniz işiniz biraz zor olacak. Davetiye seçerken tasarıma, adetine, kağıdının şekline ve davetiyeye yazılacaklara epey bir itina göstermek gerekir. işinizi biraz da olsa kolaylaştırmak için sizlere düğün davetiyesi nasıl seçilmeli sorunuzun cevaplarından bahsedelim;

Düğün Davetiye Sayısı Çok Önemlidir

Davetiyenizi her aileye bir tane verecek şekilde davetli sayınıza göre belirleyin. bununla beraber bekar arkadaşlarınızı ve ekstradan önünüze çıkabilecek bildik da her ihtimale karşı göz önünde bulundurarak davetiye adetini ek olarak fazladan bastırın.

Düğün Davetiye Tasarım ve Model Seçimi

Düğün davetiyesi seçerken ilk olarak davetiyenizin göze hitap etmesine dikkat edin. Düğününüz hakkında davetlilerinize ilk ipucunu verecek olan davetiye modeli sizi ve düğün temanızı yansıtmalıdır. Davetiyenizin renk ve fontunu istediğiniz benzeri seçebilirsiniz. ancak tarihin, saatin ve yerin yazıldığı alanda okunaklı bir yazı fontu tercih etmenizi öneririz.

Hem düğün konseptinize, hem de mevsime müsait bir davetiye seçmenizi öneririz. Yaz düğününde kar tanelerinin yer aldığı bir davetiye ile komik hale düşmek istemezsiniz eminim. Bu nedenle mevsime ve konseptinize müsait davetiye seçmek sizi kurtaracaktır. Kır düğünü düşünüyorsanız davetiyenizde minik çiçeklere yer verebilirsiniz. Ayrıca kış aylarında beyaz, yazları ile daha renkli tonları tercih edebilirsiniz.

Davetiye Yapısına Dikkat Edin

Davetiyenizin göze hoş görünmesini veren tasarım ve modelden çok kağıdın cinsidir. Davetiyeniz ele alındığında dahi heyecan vermelidir. Sizlere kağıdın cinsi meselesinde önerimiz ne çok aşırı ince, ne de aşırı kalın olmayacak biçimde orta kalınlıklı ve bazı bölümlerinde dokuların yer aldığı modelleri tercih etmenizdir.

Düğün davetiyesi seçiminde duygulu davranılması gereken bir diğer nokta ise davetiyeye ne yazılacağıdır. Düğün davetiyenize ne yazarsanız yazın emin olun ki konuklar sizin kadar duygulu bir biçimde okumayacaktır. Bu nedenle çok romantizmden kaçınarak organik davet metinlerine yer vermenizi öneririz. bununla beraber düğün adresini de açıkça belirtmenizde fayda var.
Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 1Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 2Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 3Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 4Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 5Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 6Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 7Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 8Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 9Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 10Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 11Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 12Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 13Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 14Düğün Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? 15

Benzer Konular

Kullanıcı Yorumları
Vitrin Mekan Alanıı

Sultan Kasr-ı Konferans ve Seminer Toplantı SalonlarıSultan Kasr-ı Konferans ve Seminer Toplantı SalonlarıAmelda Düğün SalonlarıAmelda Düğün SalonlarıKurabiye Ustası ve HediyeliklerKurabiye Ustası ve HediyeliklerSUGAR BEACH CLUBSUGAR BEACH CLUBBeanodavetBeanodavetK&C  ORGANİZASYONK&C ORGANİZASYONK&C  ORGANİZASYONK&C ORGANİZASYONKIŞ KAMPANYASIKIŞ KAMPANYASI%10 indirim ve süprizler.....%10 indirim ve süprizler.....Gümüş ElitteGümüş Elitte


Hide

Şifremi Unuttum?

Kurumsal Üyelik Bireysel Üyelik

Gizle

Gizle

Şifrenizi mi unuttunuz?

Giriş Sayfasına Dön

temple run 2 game